Smart IT Support

5 програм для Linux, які варті уваги

Так склалося, що Linux зарекомендував себе у використанні як серверна операційна система. І тому користувачів цієї ОС часто прирівнюють до хакерів. Але за останні роки Linux набув великої популярності як для звичайних персональних комп'ютерів, так і для ігрових платформ.

Співзасновник та виконавчий директор Valve, Гейб Ньюелл заявив, що він вважає «Linux та відкрите програмне забезпечення майбутнім ігрової індустрії»

Хоча, для Linux досі не створено повнофункціональних аналогів деякого спеціалізованого програмного забезпечення. Проте, загалом ситуація досить непогана, і більшість необхідних програм існують у надлишку. І простому користувачеві спочатку важко розібратися в цьому потоці програм, адже їх так багато.

Зараз я хочу запропонувати вам список програм, якими я сам користуюся, і на які варто звернути увагу. Думаю, це може бути цікаво не тільки тим, хто тільки перейшов на Linux або тим, хто тільки замислюється над переходом. Але й, можливо, буде цікаво навіть тим, хто вже довгий час користується цією операційною системою, адже деякі з програм я відкрив для себе нещодавно.

5 програм для macOS, які варті уваги

MPV
mpv – легкий та одночасно потужний, безкоштовний відеопрогравач. Довгий час я використовував VLC програвач, але для простого перегляду відео VLС багато займав оперативної пам'яті. Звичайно mpv відеопрогравач має в рази меншу функціональність, але на мою думку все, що потрібно відеопрогравач тут реалізовано краще. Висока якість відео, перемикання субтитрів та аудіо доріжок. А також, якщо маєте більш поглиблені знання Linux, то через youtube-dl можливе відтворення відео з YouTube, SoundCloud тощо.

Фоторедактор Polarr
Polarr Photo Editor – потужний редактор зображень доступний на всіх основних платформах та операційних системах. Вперше цей редактор я відкрив для себе як онлайн сервіс. Це було задовго до мого знайомства з операційною системою Linux. І знаєте, як приємно я був здивований, коли виявилося, що цей редактор зображень працює і на цій ОС.

Компанія заявила, що на серпень 2017 року програма була використана понад 10 млн користувачами-фотографами для редагування (обробки) зображень.

Corebird
Corebird – це сучасний, легкий та веселий Twitter клієнт. На Linux, думаю, вже нікого не здивуєш Viber чи Telegram месенджером. Тому саме зараз мова піде про Corebird, адже працювати з сервісом Twitter можна через web-інтерфейс з використанням браузера. Але так звані Twitter-клієнти вважаються безпечнішими за web-інтерфейс. І на мою думку, це просто зручніше. Тому, якщо ви видалили свій профіль в Instagram, як Маск, то про це, Corebird вам в допомогу.

Псенсор
Psensor – графічна програма моніторингу температури. Вона дозволяє на Linux переглянути температуру для процесора, відеокарти, жорстких дисків та інших компонентів, які підтримують цю функцію. Працює за допомогою програми lm-sensors та hddtemp. Саме вони відповідають за вимірювання температур. А psensor отримує дані від них, і показує їх у зручному, динамічному та зрозумілому графіку.

вино
Wine – вільна реалізація Windows API задля забезпечення запуску програм Windows на UNIX-подібних операційних системах. Як я вже писав, що для Linux досі не створено повнофункціональних аналогів деякого спеціалізованого програмного забезпечення. Проте, загалом ситуація досить непогана, оскільки саме Wine зможе у деяких випадках заповнити той брак програм, і навіть ігор, не підтримуваних ОС. Звичайно, для повноцінної роботи потрібно буде встановити інші продукти засновані на Wine, такі як Winetricks, Q4Wine та інші.

Поділитися на Facebook
Facebook
Поділитися на Twitter
Twitter
Частка на linkedin
LinkedIn
Russian RU Ukrainian UK