Smart IT Support

FAQ

Що таке IT-аутсорсинг?
ІТ-аутсорсинг має на увазі часткову, або ж повну передачу робіт з підтримки, обслуговування та модернізації ІТ-інфраструктури в руки компаній, що спеціалізуються на абонентському обслуговуванні організацій та мають штат спеціалістів різної кваліфікації. Їх виконання подібних робіт є профільним напрямом діяльності.
Що таке IT – аудит
Аудит - перевірка сторонніми компаніями різних аспектів роботи організації. Для кожної частини компанії є свої набори перевірок, у кожної з яких своя специфіка. Для відділу ІТ аудит складається з декількох частин: аудит ІТ інфраструктури; аудит механізмів резервування; аудит співробітників щодо володіння робочим інструментом (комп'ютером).
Що таке аудит IT інфраструктури?
Аудит ІТ інфраструктури – як правило зовні нагадує інвентаризацію, з тією різницею, що, крім опису обладнання, проводиться також перевірка її працездатності та навантаження. У процесі перевіряється якість обладнання та його відповідність вимогам бізнес-процесів. Відповідно, оцінка роботи залежатиме не тільки від можливостей безперебійної роботи, а й відсутності надмірностей (або, навпаки, компонентів, що бракують).
Що таке аудит комп'ютерної мережі?
У IT аудит входить і аудит комп'ютерної мережі, як локальної, і глобальної (якщо вона є). У цьому перевіряється як швидкість роботи, а й відповідність компонентів необхідним стандартам. Так, цілком робоча система може бути побудована з порушеннями, які не впливають на роботу невеликої мережі. Але у разі розширення або злиття ці порушення можуть завдати безліч несподіваних неприємностей. Усунення виявлених порушень з метою аудиту мережі не входить, але вони будуть враховані у звіті.
Впровадження CRM-системи
CRM розшифровується як "CustomerRelationshipManagement", тобто управління відносинами з клієнтами. Звідси випливає основне призначення цієї системи, а саме автоматизація бізнес-процесів і структурування взаємодії з клієнтами своєї організації, тобто CRM – це система обліку роботи з клієнтами. Мета цієї автоматизації – побудувати роботу таким чином, щоб отримувати максимальний результат, максимальний прибуток.
Архітектура клієнт-сервер
Архітектура клієнт-сервер – це мережева архітектура, в якій взаємодіють пристрої, які називаються клієнтами та серверами. Ця архітектура може використовуватися як для фізичних пристроїв, так і для програмного забезпечення, залежно від розподілу логічних компонентів програми між клієнтом та сервером.
Що таке сервер?
Сервер – це своєрідне сховище інформації, де зберігаються різні інформаційні файли, доступ до яких можливий з будь-якого персонального комп'ютера. Так вся інформація про будь-який сайт завантажується з сервера. Комп'ютер-сервер – це комп'ютер, який може створювати послуги іншим комп'ютерам, які підключені до нього. Він здатний не лише передавати інформацію, а й приймати та обробляти її.
Що таке міні-АТС?
АТС – автоматична телефонна станція – сукупність пристроїв, які дозволяють додзвонюватись до абонента за номером його телефону. Міні-АТС виконує самі функції, але у однієї компанії (чи кількох філій компанії). Основним призначенням міні-АТС є забезпечення всіх працівників особистим телефонним апаратом при мінімумі оплачених телефонних ліній.
Що таке IP-адреса?
У сучасному житті майже кожен має персональний комп'ютер. Людина включає комп'ютер, заходить у глобальну мережу, запускає браузер та відвідує улюблені сайти. Але рідко хто замислюється, що у кожного комп'ютера є свій особистий номер, і все спілкування з іншими пристроями, наприклад, завантаження та обмін файлами, прогулянки в Інтернеті, спілкування в соціальних мережах, відбуваються за цим номером. Це і є IP-адреса, і вона має кожен пристрій, з якого можна вийти в інтернет.
Які бувають комп'ютери?

Користувальницькі комп'ютери умовно поділяються на дві категорії - стаціонарні та портативні.
Стаціонарні ПК не призначені для перенесення і є сукупністю системного блоку та різноманітних зовнішніх пристроїв — монітора, клавіатури, миші, звукових колонок, принтерів тощо.
Портативні ПК
До цієї категорії належать ноутбуки (компактний комп'ютер, що містить у корпусі всі необхідні для роботи компоненти), нетбуки (міні-версія ноутбука, що відрізняється малою вагою та низьким енергоспоживанням), планшетні ПК (близькі до ноутбуків за функціональністю, але відрізняються особливостями комплектації) та кишенькові ПК (дуже компактні ПК із сенсорним екраном, керуються за допомогою пальця або стілуса).

Що таке DNS?

DNS (Domain Name System) або Система Доменних Імен, це клієнт-серверна система. Вона орієнтована зіставлення комп'ютера тому чи іншому символічному значенню, яким є доменне ім'я (IP адрес). DNS сервери - сервери імен (Name server) зберігають у своїх розподілених базах даних інформацію про комп'ютери, IP адреси, а також про доменні імена відповідних цим адресам. Ці сервери в автоматичному режимі обмінюються відомостями один з одним і дають відповіді запити клієнтів.

Що таке CMD?

Командний рядок – це текстовий інтерфейс, у якому команди віддаються шляхом введення текстових рядків із клавіатури. Інша назва командного рядка, як Ви точно і давно зрозуміли — консоль.

Russian RU Ukrainian UK